Project Description

OPzS stacionarne ćelije

TAB OPzS stacionarne ćelije su proizvedene u olovno-kiselinskoj tehnologiji. Namenjene su upotrebi u telekomunikacionim sistemima, računarima, panik osvetljenju, alarmima, kontrolno-nadzornim i distributivnim sistemima elektrodistribucija, železničkim sistemima i sl.

Punjenje

  • IU karakteristika – Imax bez ograničenja
  • Redovno punjenje – U = 2,23V/ćeliji ± 1%, između 10 ºC i 30 °C ΔU/ΔT = -0,004 V/K ispod 10 °C na mesečnom proseku
  • Brzo punjenje – U = od 2,35 do 2,40V/ćeliji vremenski ograničeno
  • Vreme punjenja do 92% – 6h sa 1,5*I10 inicijalne struje, 2,23V/ćeliji, 50% C10 pražnjenja

Pražnjenje

  • Referentna temperatura – 20 °C
  • Inicijalni kapacitet – 100%
  • Dubina pražnjenja – uobičajeno do 80%, ispod 80% DOD ili pražnjenje ispod finalnog napona (u zavisnosti od struje pražnjenja) treba izbeći

Održavanje

  • Svakih 6 meseci – Proveriti napon baterije, proveriti voltažu bloka kao i temperaturu
  • Svakih 12 meseci – spustiti voltažu baterije i bloka, kao i temperaturu

Operativne informacije

  • Životni vek – do 20 godna (18 godina) pri prosečnoj temperaturi od 20 °C
  • Interval dopune vode – više od 2 godine pri prosečnoj temperaturi od 20 °C
  • IEC 896-1 ciklusa – 1500 (1200)
  • Samopražnjenje – oko 2% mesečno pri prosečnoj temperaturi od 20 °C
  • Operativna temperatura – od -20 °C do 55 °C, preporučeno od 10 °C do 30 °C
  • Ventilacija – f1 = 0,5 (niskoprocentna antimonska legura) po EN 50272-2 standardu
  • Mere – po DIN 40737 deo 1 standardu
  • Testiranje – po IEC 896-1 standardu
  • Bezbednost – po VDE 0510 deo 2 i EN 50272-2 standardu
  • Transport – ne spada u opasni teret u drumskom transportu

Označavanje OPzS stacionarnih ćelija

Uf V/ćeliji1,801,771,751,67IEC 896-1Dimenzije (mm)Težina (kg)Br.
Pražnjenje (h)10531RI (mΩ)Isc (A)DŠVPraznaPunapolova
Tip ćelije
2 OPzS 1001079482601,4813501032064208,713,72
3 OPzS 150155136117861,08184510320642011162
4 OPzS 2002081801581150,84237610320642013182
5 OPzS 2502592241971440,69388712420642016222
6 OPzS 3003102682341710,58343814520642018262
5 OPzS 3503803252802050,64313712420653620292
6 OPzS 4204543893362450,55364114520653624282
7 OPzS 4905324543922860,48416916620653628392
6 OPzS 6006405444773480,45446614520671135502
8 OPzS 8008537276384660,33603521019171146654
10 OPzS 100010659097965810,26772021023371157804
12 OPzS 1200127810889546960,23881421027571166934
12 OPzS 15001613138111968730,238605210275861881194
16 OPzS 200021431838159111620,17120422123978371151606
20 OPzS 250026752295198814520,13150072124878371452008
24 OPzS 300032082752238217390,12173902125768371702408